Az egészségügyi válságok, a népesség elöregedése, a magas színvonalú szolgáltatások iránti növekvő elvárások és a technológiai fejlődés kihívást jelentenek az egészségügyi rendszerek fenntarthatósága és rezilienciája szempontjából. Ezek a tényezők azt mutatják, hogy strukturális kiigazításokra és/vagy reformokra van szükség a népegészségügy és az egészségügyi rendszerek hatékonyságának, rezilienciájának és fenntarthatóságának javítása érdekében, biztosítva ugyanakkor a minőségi szolgáltatásokhoz való méltányos hozzáférést.
Az uniós országok reformokat hajtanak végre az említett kihívások kezelése érdekében és egészségügyi programjaik, szakpolitikáik és stratégiáik ennek megfelelő kiigazítására. A Bizottság gyakorlati segítséget nyújt az egészségügyi hatóságoknak a reformok végrehajtásához és a bevált gyakorlatok megosztásához más tagországokkal, s ezzel kiegészít más rendelkezésre álló támogatásokat.
Saját kiemelt céljaival és a tagországok prioritásaival összhangban a Bizottság hozzájárul a polgárok egészségének hatékonyabb védelméhez, segít a tagállamoknak megelőzni és kezelni a jövőbeli világjárványokat, valamint ellenállóbbá és teherbíróbbá tenni egészségügyi rendszereiket. A cél végeredményben – válság idején és általában – az emberek egészségének hatékonyabb védelme, valamint az erős egészségügyi rendszerekbe és az egészségügyi munkaerőbe történő fenntartható beruházások elősegítése.
További információk a projektjeinkről >
Tájékoztató füzet az egészségről és a tartós ápolás-gondozásról >