
Tervisekriisid, vananev elanikkond, kasvavad ootused kvaliteetsetele teenustele ja tehnoloogia areng seavad surve alla tervishoiusüsteemide jätkusuutlikkuse ja vastupanuvõime. Need tegurid näitavad vajadust struktuuriliste kohanduste ja/või reformide järele, et parandada rahvatervist ning tervishoiusüsteemide tõhusust, vastupanuvõimet ja jätkusuutlikkust, tagades samal ajal võrdse juurdepääsu kvaliteetsetele teenustele.
ELi liikmesriigid kavandavad reforme nende probleemide lahendamiseks ja võtavad neid arvesse oma riiklikes terviseprogrammides, -meetmetes ja -strateegiates. Lisaks olemasolevatele toetustele pakub Euroopa Komisjon terviseametitele praktilist rakendustoetust reformide elluviimiseks ja heade tavade vahetamiseks teiste ELi liikmesriikidega.
Kooskõlas Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide prioriteetidega annab komisjon oma panuse, et kaitsta paremini kodanike tervist, võimaldada liikmesriikidel ennetada tulevasi pandeemiaid ja nendega toime tulla ning parandada liikmesriikide tervishoiusüsteemide vastupanuvõimet. Seega on nii kriisi ajal kui ka tavaolukorras eesmärgiks kaitsta paremini inimeste tervist ning teha ettevalmistusi kestlikeks investeeringuteks, et tugevdada tervishoiusüsteeme ja toetada tervishoiutöötajaid.