Įgūdžiai yra esminis ES konkurencingumo ir inovacinio pajėgumo veiksnys bei pagrindinis socialinės sanglaudos ir asmeninės gerovės veiksnys. Dėl nuolatinių technologijų transformacijų ir greito ekonomikos restruktūrizavimo žmonės turi nuolat mokytis visą gyvenimą. Dėl šių priežasčių valstybės narės imasi reformų, siekdamos pagerinti savo švietimo ir mokymo sistemų gebėjimus pasiūlyti aukštos kokybės švietimą ir užtikrinti, kad jų piliečiai turėtų nuolatines ir vienodas galimybes juo naudotis. Komisija joms padeda teikdama žinias ir keisdamasi atitinkama praktine patirtimi, taip prisidėdama prie kitų pasiekiamų paramos priemonių.
Vadovaudamasi Europos Komisijos ir nacionaliniais prioritetais, Komisija padeda valstybėms narėms vykdyti savo švietimo ir mokymo sistemų reformas taip, kad jos padėtų atsigauti po koronaviruso pandemijos sukeltų trikdžių ir valstybės ilgainiui taptų atsparesnės, ypač kovodamos su neigiamu socialiniu poveikiu.
Siekdama tai padaryti, Komisija įvairiose srityse bendradarbiauja su valstybių narių administracijomis. Paramos gavėjai yra už švietimą, profesinį rengimą ir mokymą, užimtumą, mokslinius tyrimus ir inovacijas atsakingos ministerijos bei atitinkamos valstybių agentūros ir regioninės valdžios institucijos.
