Znanja in spretnosti so bistveno gonilo konkurenčnosti EU in njene zmogljivosti za inovacije ter ključen dejavnik socialne kohezije in osebne blaginje. Zaradi stalnih tehnoloških sprememb in hitrega gospodarskega prestrukturiranja se morajo ljudje vse življenje nenehno učiti. Države članice zato izvajajo reforme za izboljšanje zmogljivosti svojih sistemov izobraževanja in usposabljanja, da bi zagotovile visokokakovostno izobraževanje in svojim državljanom omogočile stalen in enakopraven dostop do njega. Komisija jih podpira tako, da zagotavlja strokovno znanje in izmenjavo ustreznih praks ter tako dopolnjuje ostalo razpoložljivo podporo.
V skladu s prednostnimi nalogami Evropske komisije in držav članic pomaga državam članicam izvajati reforme sistemov izobraževanja in usposabljanja, ki prispevajo k okrevanju po motnjah, ki jih je povzročila pandemija koronavirusa, in zagotavljajo, da bodo dolgoročno odpornejši, zlasti pri odpravljanju negativnih družbenih posledic.
V ta namen Komisija sodeluje z upravami držav članic v zvezi s številnimi temami. Upravičenci so ministrstva, pristojna za izobraževanje, poklicno izobraževanje in usposabljanje, zaposlovanje, raziskave in inovacije, ter ustrezne državne agencije in regionalni organi.
Prenesi brošuro o znanjih in spretnostih, izobraževanju in usposabljanju >