Veselības krīzes, sabiedrības novecošana, augošs pieprasījums pēc augstas kvalitātes pakalpojumiem un tehnoloģiskā progresa ir pārbaudījums veselības aprūpes sistēmu ilgtspējai un noturībai. Šie faktori uzsver vajadzību veikt strukturālus pielāgojumus un/vai īstenot reformas, lai uzlabotu sabiedrības veselību, kā arī veselības aprūpes sistēmu efektivitāti, noturību un ilgtspēju, vienlaikus garantējot vienlīdzīgu piekļuvi kvalitatīviem pakalpojumiem.
ES dalībvalstis īsteno reformas, lai risinātu šīs problēmas un iekļautu tās savās nacionālajās veselības programmās, politikas nostādnēs un stratēģijās. Komisija piedāvā praktisku atbalstu veselības iestādēm reformu īstenošanā un labas prakses apmaiņā ar citām ES dalībvalstīm, tādējādi papildinot citu pieejamo atbalstu.
Saskaņā ar savām un dalībvalstu prioritātēm Komisija palīdz labāk aizsargāt iedzīvotāju veselību, nostiprināt dalībvalstu iespējas novērst un pārvarēt turpmākas pandēmijas un uzlabot to veselības sistēmu noturību. Mērķis kā krīzes laikā, tā parastos apstākļos ir labāk aizsargāt personu veselību un praktiski uzlabot ilgtspējīgus ieguldījumus spēcīgās veselības sistēmās un veselības aprūpes personālā.